Arvoisat osakkaat, jäsenet ja yhteistyökumppanit,
Golfkenttämme on sulkeutunut kauden 2019 osalta. Lämmin kiitos teille kaikille kuluneesta golfkaudesta. Range on avoinna toistaiseksi, pallot itsekeruuna. Golfkierrosten merkeissä tapaamme jälleen ensi keväänä. Kaikki kentän talvikauteen valmistavat työt saatiin ajoissa tehtyä ja lähtötilanne tulevaan talveen on erinomainen. Jos talvi noudattelee viime vuosien leutoa linjaa, olemme huhtikuun 2020 jälkipuoliskolla jälleen kentällä.
Harjattulan kausi 2019 oli kokonaisuutenaan erinomainen. Pelattuja kierroksia kertyi lähes 24.000 kappaletta. 30-vuotis juhlavuottaan viettäneen seuramme jäsenmäärä jatkoi kasvuaan ja tällä hetkellä jäsenrekisterissämme on 1032 aktiivista jäsentä. Niin kenttäyhtiömme, kuin seuramme talous kehittyi suotuisaan suuntaan, joten tästä on hyvä jatkaa kohti vuotta 2020.
Talviharjoittelu JN Areenalla
Talviharjoittelukausi JN Areenalla käynnistyy joulukuun alusta. Larrin ja Sonjan ohjaamat teematunnit jatkuvat viimetalviseen tapaan. Talviharjoittelusta tiedotamme vielä tarkemmin erikseen.
Mahdollisuus ryhmäliikuntaan M&M Kuntotalon Koulukadun toimipisteessä
M&M Kuntotalo tarjoaa HGCC ry:n jäsenille ohjattua ryhmäliikuntaa Koulukadun toimipisteessään aina perjantaisin marraskuun alusta maaliskuun 2020 loppuun asti. Ensimmäinen ryhmäliikuntatunti on perjantaina 7.11. klo 17.30–18.30. Hinta koko talvikauden (7.11.2019 — 27.3.2020) ryhmäliikunnasta on 50 €/ osallistuja. Tiedustelut ja ilmoittatutumiset juha.laukkanen@harjattula.fi tai puh. 040 7545 106. Olethan ajoissa liikkeella, sillä paikkoja on rajoitetusti.
Toimisto palvelee talvella
Harjattula Golfin toimisto palvellee osakkaiden ja jäsenten asioissa arkisin klo 9–16 numeroissa 040‑5877 038 tai 040‑7545 106 sekä sähköpostilla office@harjattula.fi tai juha.laukkanen@harjattula.fi
Erinomaista syksyn jatkoa ja tulevan talven odotusta,
Harjattula Golf Oy
HGCC ry.